Oferta warsztatów

Organizujemy warsztaty dla dzieci i dorosłych – prowadzimy je z pasją dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Autorskie scenariusze warsztatów dostosowujemy do potrzeb i oczekiwań uczestników, zachęcamy do aktywnego udziału, zapewniamy materiały warsztatowe i edukacyjne.

Informacje na temat najbliższych terminów warsztatów znajdują się w zakładce Aktualności.

Prowadzimy również warsztaty na zamówienie – prosimy o kontakt. Zapraszamy do współpracy nieformalne grupy rodziców, przedszkola, szkoły, organizacje pozarządowe i firmy.

Warsztaty dla dzieci – „Gimnastyka buzi i języka”

„Gimnastyka buzi i języka”, czyli ćwiczenia usprawniające narządy mowy (szczękę dolną, wargi, język i podniebienie miękkie) są najczęściej stosowane w profilaktyce logopedycznej,  jak również w korekcji prostych wad wymowy. Ćwiczenia te w znacznym stopniu przyspieszają powstawanie nowych głosek u dzieci, a także pomagają w kontrolowaniu wymawianych głosek najpierw z zabawie, a następnie w mowie spontanicznej.

„Gimnastyka buzi i języka” będzie wspierana ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi, ponieważ podczas mowy niezwykle istotny jest prawidłowy tor oddechowy oraz rozluźnienie mięśni, a także prostymi ćwiczeniami słuchu fonematycznego, ćwiczeniami fonacji i artykulacji, dzięki którym podnosi się jakość słuchu, głosu i mowy.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat). Jest to przede wszystkim świetna zabawa, a przy okazji przyjemna metoda przygotowująca początkujących użytkowników języka do poprawnej wymowy głosek i słów. Ćwiczenia prowadzone są w taki sposób, by każdy maluch, bez względu na jego możliwości artykulacyjne i językowe – dotyczy to również dzieci wielojęzycznych – mógł brać w nich aktywny udział.

Warsztaty dla dorosłych – „Mama i papá – o dwujęzycznym wychowaniu dzieci”

Wychowanie dziecka to fascynująca przygoda, a wychowanie dwujęzyczne dostarcza jeszcze więcej wrażeń. Czasem wychowanie dwujęzyczne jest konsekwencją życia w wielojęzycznej społeczności, przychodzi łatwo i naturalnie. Często jednak wymaga od rodziców sporego wysiłku. W Polsce to zagadnienie ciągle nowe, choć dotyczy coraz więcej rodzin – podczas warsztatów „Mama i papá – o dwujęzycznym wychowaniu dzieci” zajmujemy się przede wszystkim:

– zaletami wychowania dwujęzycznego;

– metodami dwujęzycznego wychowywania dzieci;

– mitami na temat dwujęzycznego wychowywania dzieci.

Uczestnicy poznają złożoność prostego z pozoru pojęcia dwujęzyczność, dowiedzą się o trudnościach, które mogą wystąpić w wychowaniu dwujęzycznym, otrzymają wskazówki i wymienią  się swoimi doświadczeniami.

Warsztaty składają się z dwóch dwugodzinnych spotkań. Pierwsze spotkanie służy wprowadzeniu do wychowania dwujęzycznego, scenariusz drugiego spotkania powstaje w oparciu o sugestie i konkretne pytania uczestników.

Opinie uczestników:

„W warsztatach o dwujęzyczności najbardziej zainteresowały mnie dyskusje z rodzicami, którzy już wychowują dzieci dwujęzycznie. Chętnie zobaczyłabym też dzieci „w akcji”.

„Te warsztaty to jak ulubiona potrawa – wszystkie wątki ciekawe i pomocne”.

Reklamy
%d blogerów lubi to: